Počítačová akademie STEP! Učíme od roku 1999. Vysoce kvalitní IT vzdělávání pro dospělé a děti. Připravujeme programátory, konstruktéry a systémové inženýry, kteří nemohou být nahrazeni umělou inteligencí. Kromě toho se navíc k hlubokým základním znalostem učíme chápat úkolům, uvažovat s připravenými projekty a pracovat v týmu.

Your browser is out of date!

You are using an outdated browser Internet Explorer. This version of the browser does not support many modern technologies, that's why many pages of the website are not displayed correctly, and may not work some of functions . We recommend viewing the website using the latest versions of the browsers Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

phone_validation_text
Х ХХХ ХХХ-ХХ-ХХ

Tímto potvrzujete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů.

Detailně

V malé počítačové akademii si Vaše děti mohou osvojit technologie, které budou potřebovat pro budoucnost.

Náš studijní program rozvíjí univerzální dovednosti, které mohou být užitečné pro každého.

Děti vytvářejí vlastní projekty v týmu individuálně. Spolupráce rozvíjí schopnost komunikovat s ostatními.

Hodnoty

Aktuality, profesionalita a péče

Vzdělání v malé počítačové akademii je založeno na třech základních složkách efektivního vzdělávání:

Aktuální program

Náš program pravidelně aktualizujeme, abychom zajistili nejlepší vzdělání pro Vaše děti.

Skupina profesionálů

Naši lektoři jsou dobrým příkladem pro Vaše děti, budou je motivovat v jejich rozvoji a pomáhat jim vytvořit to, co chtějí.

Přátelská atmosféra

Věříme, že naše přátelská atmosféra pomáhá dětem komunikovat mezi sebou a s lidmi a tím se zlepšuje jejich umění spolupracovat i v budoucnu.

Pro koho

Pro koho je určen program

Pro děti
7-8 let
Počítač není jen přístroj na hraní her, ale i nástroj pro sebevyjádření nebo vlastní rozvoj. Dítě se seznamuje s počítačovými technologiemi, internetem, webovou bezpečností, vytváří vlastní hry nebo se učí pracovat s roboty z LEGA.
Pro školáky na prvním stupni
8-14 let
Pro školáky na prvním stupni Dítě vytváří od úplného začátku různé projekty, kde nejen vytváří webové aplikace ale i webové stránky a využívá praktické algoritmy.
Stuium

Jak probíhá proces studia

Maximální praktická výuka
Studijní proces v Malé počítačové akademii je založen na praktickém využití všech získaných poznatků. Každý teoretický blok se upevňuje mnoha praktickými úkoly. Prostřednictvím her se dítě nejen učí a vytváří projekty, ale také získává vlastní "akademickou" měnu. Rodiče mají přístup do informačnímu systému, kde mohou sledovat výsledky svého dítěte a podívat se do studijního programu.
Všechny obory IT
U nás každé dítě získá základní znalosti všech oborů IT, a poté si bude moci vybrat pro něj nejzajímavější, kterému se bude chtít v budoucnu věnovat.
Program

Program studia

Náš vzdělávací program je rozvíjen podle autorizované metodiky, kterou znají a využívají ji v celém světe.

Pro děti 7-8 let

 • Uživatelská znalost PC
 • Vizuální programování
 • Robotechnika
 • Vysoká rychlost internetu
 • Digitální obrázek
 • 3D Modelování
 • Hollywood+Youtube
 • Robotika pomocí LEGO
 • Programování her přes Construct
 • 3D modelování a 3D tisk
 • Web design a tvorba webových stránek
 • Foto laboratoř a digitální zpracování obrazu
 • Projektování virtuálních světů
Stáhnout detailní program

Pro děti 9-14 let

 • Programování mikrokontrolérů Arduino
 • Digitální umění
 • Vývoj mobilních aplikací s rozšířenou realitou
 • Vývoj webových aplikací ve Pythonu
 • 3D animace
 • Inovační technologie a rozšířená realita
 • Vývoj her pomocí jednotky Unity
 • Uvedení do provozu a na volné noze
 • Úvod do počítačové technologie
 • Internet a online zabezpečení
 • LEGO Robotika
 • Herní design a tvorba prvků prostředí v Adobe Photoshopu
Stáhnout detailní program
Dětí dokáží

Po ukončení studia budou mít děti možnost:

 • Rozhodnout se o volbě směru v IT oblasti a pochopit, zda se chtějí v této oblasti rozvíje
 • Rozvíjet webové stránky, fotografovat, natáčet videa, modelovat a programovat
 • Používat počítač jako nástroj pro intelektuální rozvoj a tvůrčí projev
 • Vytvořit počítačové hry pomocí pokročilého softwaru
 • Vytvořit webové projekty: od návrhu po spuštění plnohodnotného webu
 • Porozumět současným trendům v oblasti robotiky a projektovat přístroje pro Chytrý domov
 • Vytvořit animace a kreslené kresby, 3D objekty a připravit je na tisk na moderních 3D tiskárnách
 • Práce s virtuální realitou a vytváření virtuálních světů
 • Spolupracovat s týmem, být vychytralým, udělat rychlé rozhodnutí a nalézat nestandardní rozhodnutí
Formy studia

Formy studia

Malá počítačová akademie (JCA)

3200 Kč / měsíčně

Malá počítačové akademie (JCA - Junior Computer Academy) je 3leté studium, kde student získá velmi podrobný všeobecný přehled v rámci IT, a to hravou, zábavnou a interaktivní formou.

Za celkem 360 hodin ve 3 letech student projde postupně všechna témata napříč celým spektrem IT (tvorba webu, programování, administrace OS, design & úprava fotek, videí a tvorba ilustrací, apod…).

Výuka probíhá 1× týdne 3 hod.

Stručný program výuky:

Dbáme na zábavnou a zajímavou formu výuky. Kromě toho, že se zde staneš skvělým ajťákem, tak tu poznáš mnoho nových a báječných kamarádů a budeš umět použít velmi specifické časti mozku.

 

Rozvrh hodin

Pondělí 15:00 - 18:00
Úterý 15:00 - 18:00
Středa 15:00 - 18:00
Čtvrtek 15:00 - 18:00
Pátek 15:00 - 18:00
Sobota 10:30 - 13:30

 

Čeština

3 roky

8-13 Let

1 krát týdně

Malá počitačová akademie online

1980 kč měsíc

Malá počítačové akademie (JCA - Junior Computer Academy) je 1 roční program, kde student získá velmi podrobný všeobecný přehled v rámci IT, a to hravou, zábavnou a interaktivní formou.

Výuka probíhá 1× týdne 3 hod.

Stručný program výuky:

Dbáme na zábavnou a zajímavou formu výuky. Kromě toho, že se zde staneš skvělým ajťákem, tak tu poznáš mnoho nových a báječných kamarádů a budeš umět použít velmi specifické časti mozku.

Čeština

1 rok

8-13 Let

1 krát týdně

Online tábor pro děti
10 - 16 let
Počítačový Příměstský Tábor
7 - 16 let

Jak je postaveno studium v akademii

Studium v Akademii je postaveno na adaptivním přístupu i gamifikaci. Při studiu u nás se student stává dospělým a nezávislým, ví, jak přijímat rozhodnutí, pracovat v týmu, rozvíjet své vlastní projekty. Jsme pro praxi! Minimální teorie - maximální praktická cvičení. Vzdělanost je založena na věku a psychologických charakteristikách dětí. Náš student má přístup k obrovské elektronické knihovně. Nepotřebuje poslouchat hodiny přednášek a psát poznámky. Na jakémkoli místě a kdykoliv má student a jeho rodiče přístup k materiálům a elektronickému "deníku". Po úspěšném ukončení studia v malé počítačově akademii získává diplom.

Gamifikace vzdělávacího procesu

Vzdělávací forma malé počítačové akademie je moderní a zajímavá. Elektronický deník MyStat je systém, který umožňuje studentům vidět v přítomném čase své známky a hodnocení, domácí úkoly, plány a zkoušky a získají celodenní přístup ke studijním materiálům. StepCoin je měna, za kterou úspěšný student si v interním obchodě koupí sluchátka, myši, klávesnice, flash disky, spinery, samolepky, trička a další užitečné věci.

Naši lektoři

Naši lektoři:

Pracují v domácích i mezinárodních IT společnostech

Otevírají své startupy mají průměrné zkušenosti v oblasti IT 5 let

V oblasti pedagogiky 2 roky nejméně

Kristina Černá

Kristina se narodila v minulém století v Praze. Grafickému designu se věnuje od střední školy Obalové techniky, kterou dále doplnila o Pražskou fotografickou školu. Prošla grafickými studii, reklamními či produkčními agenturami, vydavatelstvími a mediálními domy. Opustila korporátní prostředí a dnes jako freelancer stále žije kreativou. Celý proces ji svou různorodostí stále naplňuje, stejně jako předávání zkušeností z oboru ostatním. 

 

Miluje svoji rodinu a také fotografii, sport - lezení, čtení, humor, umění, flákání se, hudbu, tanec, Václava Havla, manuální práce, alternativní filmy, čokoládu, přírodu a pestrost života jako takového.

Jakub Mazuch

Student Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy, obor informatika - matematika pro 2. stupeň ZŠ a SŠ. V Pražské pobočce IT STEP Akademie působí prakticky od jejího založení v roce 2017. Paralelně učí na SPŠE Ječná odborné předměty se zaměřením na programování, operační systémy (teoretická informatika, Microsoft Azure, Linux , programování v C) a vývoj webu. O roku 2019 též učí informatiku na prestižním Gymnáziu Jana Keplera. Ve zbývajícím čase se zabývá správou webu pro komerční subjekty. V minulosti působil jako kameraman a IT technik regionální televize. Profesně se zabývá již výše zmíněným vývojem webu a též softwarem pro školu (rozvrhováním), či problematikou výuky ICT ve školách.

Ve volném čase nejraději tráví čas s přáteli, rodinou a svoji drahou polovičkou. Rád poznává nové tuzemské i zahraniční kraje. Zatímco v létě tráví volný čas plaváním a cykloturistikou, na podzim nepohrdne dobrému burčáku a v zimě neodolá černé sjezdovce! Nejraději však relaxuje na zahradě a babičky.

Jak probíhá studium

Jak probíhá studium

Naši studenti se stávají opravdovými přáteli. V akademii i mimo ní se děti baví i pracují nad společnými výtvory. Sdružením díky společnému zájmu k počítačovým technologiím, jdou vstříc úspěchu společně.

Zavolejte mi zpět

Tento web používá Cookies

Zásady ochrany osobních údajů a právní informace