Počítačová akademie STEP! Učíme od roku 1999. Vysoce kvalitní IT vzdělávání pro dospělé a děti. Připravujeme programátory, konstruktéry a systémové inženýry, kteří nemohou být nahrazeni umělou inteligencí. Kromě toho se navíc k hlubokým základním znalostem učíme chápat úkolům, uvažovat s připravenými projekty a pracovat v týmu.

Your browser is out of date!

You are using an outdated browser Internet Explorer. This version of the browser does not support many modern technologies, that's why many pages of the website are not displayed correctly, and may not work some of functions . We recommend viewing the website using the latest versions of the browsers Google Chrome, Safari, Mozilla Firefox, Opera, Microsoft Edge

phone_validation_text
Х ХХХ ХХХ-ХХ-ХХ

Tímto potvrzujete svůj souhlas se zpracováním osobních údajů.

Detailně

Jsme si jisti, že každý může vytvořit mistrovské dílo designu. K dosažení cíle potřebujete jen touhu, úsilí a disciplínu. Zbytek, vás naučíme.

Vyvinuli jsme komplexní vzdělávací program, který rozvíjí profesionální IT dovednosti prostřednictvím praxe.

Počítačová akademie STEP pracuje v oblasti vzdělávání IT od roku 1999. Úzce spolupracujeme s hlavními médii. Víme, jaké vzdělání je nezbytné pro profesionální start ve světě vizuální digitální komunikace. Autorské techniky a projektově orientovaný přístup učí řešit skutečné problémy zákazníků a pomáhá stát se součástí této komunity ve fázi učení.

Efektivitu kurzu "Počítačová grafika a design" potvrzují tisíce absolventů STEPu, kteří se stali kvalifikovanými designéry, umělci a animátory v největších firmách ve 36 zemích světa.

Naše hlavní vlastnosti

Aktuality, profesionalita, péče

Studium v počítačové akademii STEP je založeno na třech základních složkách efektivního vzdělávání.

Aktuální program

Znalosti a dovednosti, které získají naši studenti, musí splňovat požadavky zaměstnavatelů dnes i v budoucnu. Proto program každých 6 měsíců kontrolujeme a aktualizujeme.

Učitelé - praktici

Učitelé akademie STEP jsou specialisté předních společností s minimálně pětiletou praxí. Ve třídě obdrží studenti pouze relevantní znalosti ze skutečné praxe.

Přátelská atmosféra

Vytvořili jsme speciální učební prostředí, ve kterém učitelé a studenti komunikují na stejné úrovni. Naše učebny a laboratoře jsou vybaveny pohodlnými pracovišti, počítačovým vybavením a licencovaným softwarem.

Pro koho

Pro koho je program navržen

Žáci a absolventi (15-18 let)

Získají první zkušenosti, které zaměstnavatelé vyhledávají v životopisech

Vysokoškoláci (18-23 let)

Osvojí si druhou specializaci souběžně s vysokoškolským vzděláním.

Zástupci jiných profesí (23-55 let)

V případě nespokojenosti se současnou kariérou a finančním výhledem se mohou přeučit na designéra a získat požadovanou profesi.

Všichni, kteří chtějí zlepšit IT kvalifikaci

Systematizují své znalosti a získají pracovní dovednosti, vyžadované v dnešním světě.

40 tisíc absolventu za 25 let

Za dobu 6 měsíců obdrží studenti STEP akademie

Maximální praktická výuka

Proces studia ve STEPu je založen na praktickém uplatnění všech získaných poznatků. Nemáme monotónní přednášky, naši studenti si nepíší zápisky. Všechny materiály potřebné pro studium jsou k dispozici v elektronickém deníku. Student může kdykoliv studovat na jakémkoli místě vhodném pro něj.

Hotové portfolio

Výběrem tohoto směru se nejen stanete certifikovaným grafikem, ilustrátorem nebo 3D animátorem, ale také vybudujete portfolio, které vám pomůže ukázat Vaše nadání budoucímu zaměstnavateli. Schopnost uvažovat tvořivě a vizualizovat své vlastní myšlenky Vám udělá cenného odborníka a pomůže Vám při výběru správného vektoru při tvarování sebe jako návrháře.

Pomoc při hledání práce

Dáváme minimální teorii, s vědomím, že abyste byli úspěšní, musíte být praktikem. Kreativní úkoly, ve kterých budete pracovat ve všech fázích vytváření vysoce kvalitního designového produktu, vám umožní efektivně začít v této oblasti.

Proč program trvá 6 měsíců, a ne 1 měsíc?

Standardní kurzy slibují, že za 1 měsíc promění začátečníka v kvalifikovaného designéra. To je buď lež nebo nekompetentní prohlášení. Za tak krátkou dobu je možné povrchně zvládnout jeden nebo dva směry, ale nemůžete získat důležité praktické dovednosti. Po takových kurzech budou návrháři schopni provádět primitivní nízkoplacené úkoly. Chtějí-li se přesunout na vyšší úroveň, musí dokončit své vzdělávání samoukou a neustále vyplňovat své mezery v základním vzdělávání. Po deseti letech tito návrháři litují, že na počátku své kariéry nedostávali základní vzdělání. Program "Počítačová grafika a design" obsahuje pouze potřebné položky pro návrháře. Program neobsahuje nic navíc. Studium na akademii STEP trvá 6 měsíců. Jsme si jisti, že je to optimální čas, kdy můžete získat vyšší vzdělání v oblasti IT.

Program studia

Program studia

Princip počítačové akademie Step - splnit nejnovější trendy na IT trhu. Vykonáváme studium v nejdůležitějších oblastech technologického designu.

 • Kresba, historie umění, nejdůležitější fáze vývoje a moderní styl produkce designu
 • Návrh designu a reklamy: tvorba, propagace psychologie, identita a branding
 • Profesionální zpracování fotografií a rastrových obrázků v aplikaci Adobe Photoshop
 • Práce s vektorovou grafikou v aplikaci Adobe Illustrator
 • Typografie: tradice návrhu tištěného textu, ergonomie a styl designu produkce
 • Adobe InDesign Publishing System. Předtisková příprava
 • Digitální fotografie. Zkušenosti ve studiu s profesionálním vybavením, portrétní retušování, předmětné fotografování
 • Vytváření statických a dynamických webů: jazyky HTML 5 a CSS 3, nástroje pro vytváření, propagaci a zpeněžování
 • Systémy pro správu obsahu pro webové stránky
 • Použitelnost a ergonomie webových stránek. design UI / UX
 • Teorie Designu
 • Interaktivní animace pomocí JavaScript a WebGL
 • Kompozice, koloristika
 • Vizualizace interiéru a exteriéru. Krajinářský design
 • Typografie
 • Reklamní design
 • Předtisková příprava
 • Ergonomie webových stránek
 • Optimalizace vyhledávání webových stránek
 • Systém pro správu obsahu webových stránek
Stáhnout podrobný program
Možnost pro vás

Na konci kurzu budete mít možnost

 • Vytvářet a rozvíjet značky od začátku: připravovat značky, rozvíjet firemní stylistiku, prvky firemního designu, firemní identitu, značky, loga a znak značky
 • Vytvoření interní a externí reklamy: rozvržení plakátů, nápisů, billboardů, použití prostředků rovinné a trojrozměrné grafiky
 • Fotografovat s využitím pokročilých digitálních technologií: retuše fotografie, provádět post-zpracování, vytvářet profesionální portréty a fotografické koláže, provádět noční a makrofotografie
 • Vytvářejí makety tištěných publikací: noviny, časopisy, knihy, reklamní tiskoviny, včetně předtiskových publikací
 • Navrhovat, vytvářet a propagovat statické a dynamické webové stránky: od nejjednodušších webových stránek pro vizitky po velké internetové obchody
 • Vytvářet interaktivní prvky webových stránek, dynamických nabídek a ovládacích prvků a vkládat videoklipy pomocí technologií Adobe Animate
 • Účastnit se vývoje počítačových her
 • Vytvářet a zpracovávat videoklipy, kombinovat a synchronizovat video se zvukovou sérií, spravovat technický proces kopírování videí
 • Vytváření 3D snímků pomocí nejnovějších modelovacích a vizualizačních technologií.
 • Navrhovat interiér a exteriér prostoru, vizualizace podle skutečného prostředí
 • Návrhovat rozhraní pro mobilní a stolní aplikace. Vypočítat uživatelské zkušenosti
 • Vytvářet animované filmy pomocí dvourozměrných nebo trojrozměrných animací a profesionálních speciálních efektů
Formy studia

Formy studia

Kurz Grafika a Design

6100 Kč měsíčně

Výuka probíhá každé ponděli a středu od 18 do 21 hodin

Čeština

6 měsíců

15-55 Let

2 krát týdně

Počítačová Grafika a design Online

4800 kč měsíčně

Výuka probíhá každé ponděli a středu od 18 do 21 hodin

Čeština

4 měsíce

15-55 Let

2 krát týdně

Jak je sestavené studium v akademii

Studium ve STEPu je založeno na jasném algoritmu. Na začátku hodin získáte znalosti. S využitím těchto znalostí v praxi a v domácí práci jsou rozvíjeny dovednosti. Opakovaně aplikujete nové dovednosti, řešíte příklady, úkoly, laboratoře, testy a vycvičíte dovednosti. Když dovednost studenta směřuje k vytváření reálných projektů, obhajování ročníkových prací a diplomových prací, bussines orientovaných úkolů, účastí na soutěžích a hackatonech, se rozvíjí kompetence. Zaměstnavatel nepotřebuje vaše znalosti. Potřebuje kompetence při řešení pracovních úkolů a obchodních procesů.

Gamifikace vzdělávacího procesu

Vyvinuli jsme inovativní vzdělávací úroveň, aby studium na akademii bylo efektivní, úspěšné a zajímavé. Elektronický deník Mystat je systém, který umožňuje studentovi vidět své známky a hodnocení, domácí úkoly, plány a zkoušky, a také mít nepřetržitý přístup ke studijním materiálům nepřetržitě. Pro špičkovou kvalitu a dobrou disciplínu obdrží studenti interní STEP kryptoměnu - STEPCoin. Za našetřené STEPCoiny interním úložišti Akademie, si mohou koupit sluchátka, myš, klávesnice, flash karty, přadleny, selfie tyč, trička a další užitečné věci.

Naši lektoři

Naši lektoři:

Pracují v domácích i mezinárodních IT společnostech

Otevírají své startupy mají průměrné zkušenosti v oblasti IT 5 let

V oblasti pedagogiky 2 roky nejméně

BcA. František Polák

Narodil se v roce 1990 v Praze. Studoval grafický design a vizuální komunikaci na Vysoké škole uměleckoprůmyslové a od roku 2010 pracuje jako freelance grafický designer. Spolupracoval také s několika renomovanými grafickými studii, za všechny jmenujme například Studio Najbrt. Je tvůrcem mnoha plakátů, knih, log a vizuálnich identit. Kromě grafického designu se zabývá profesionálním fotografováním, motion designem a natáčením a střihem videa. Rád pracuje v komerční i kulturní sféře. Jeho portfolio je k vidění na webových stránkách www.fpolak.eu. V současnosti je také členem týmu studia Dipozitiv.

V osobním životě je milovníkem umění (výstavy, design, film, architektura, divadlo), rád sportuje (hokej, cyklistika, lyžování, badminton, tenis, plavání, běh). Je fanouškem moderních vynálezů a ekologie. Rád čte, vaří a je taktéž nadšeným pěstitelem tlustic. Miluje auta, zejména ta starší – silná benzinová – nebo ta nejnovější elektrická. Ale jeho největším koníčkem je jeho práce, tedy grafický design. Má rád humor a při výuce se snaží studenty pro věc nadchnout a nebýt nudný.

MgA. Eva Hanzalová

Studovala vizuální komunikaci na švýcarské Hochschule der Künste Bern a grafický design a nová média na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Je grafickou designérkou na volné noze a přispívá články o grafickém designu na web czechdesign.cz.
Do našich lekcí si vedle samotné výuky mohou studenti přinést vlastní projekty, na kterých pak pracujeme celá skupina společně a kromě učení se práce s grafickým softwarem se připravujeme i na praktický život grafického designéra - samostatné práce si vzájemně prezentujeme a čelíme skupině kritiků - budoucích klientů.

Kristina Černá

Kristina se narodila v minulém století v Praze. Grafickému designu se věnuje od střední školy Obalové techniky, kterou dále doplnila o Pražskou fotografickou školu. Prošla grafickými studii, reklamními či produkčními agenturami, vydavatelstvími a mediálními domy. Opustila korporátní prostředí a dnes jako freelancer stále žije kreativou. Celý proces ji svou různorodostí stále naplňuje, stejně jako předávání zkušeností z oboru ostatním. 

 

Miluje svoji rodinu a také fotografii, sport - lezení, čtení, humor, umění, flákání se, hudbu, tanec, Václava Havla, manuální práce, alternativní filmy, čokoládu, přírodu a pestrost života jako takového.

Jak probíhá výuka

Jak probíhá studium

Studium ve STEPu je organizováno tak, aby se student mohl co nejvíce ponořit do svého oboru, aniž by se rozptyloval. Nemáme písemné zkoušky, ani kontrolní testy. Pouze průběžné testy pro sebekontrolu osvojení předmětu. Zástupci IT společností jsou přítomni při obhajobě diplomových projektů a šikovný student může okamžitě najít dobrou práci.

Příklady prací

Vzory prací absolventů

Diplomová práce - Animace postav STEP - It Akademie Praha

Po ukončení studia obdrží s mezinárodní diplom "Počítačové akademie" STEP

a taky mezinárodní certifikáty od partnerských společností.

Absolventi pracují

Společnosti, které zaměstnávají absolventy STEPu

Zavolejte mi zpět

Tento web používá Cookies

Zásady ochrany osobních údajů a právní informace